Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego właśnie w październiku uczniowie klasy Id wraz z wychowawcą przygotowali wystawę „Zwierzaki – cudaki z owoców i warzyw”. Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i  ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka, bogate stroje i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością. Stojąc dumne na szklonej wystawie zdawały się mówić: „Piękno, które podziwiacie, to odzwierciedlenie dziecięcej wyobraźni, bogactwa i prostoty ich wnętrza, chęci tworzenia, wyrażania siebie poprzez dziecięcą sztukę. To efekt wzajemnej współpracy, bez względu na sprawność”.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i ujawniła wspaniałe talenty wśród naszych uczniów.

wych. Monika Kępa

cudaki1cudaki2