Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych „Kodeks walki z rakiem” finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Jego nadrzędnym celem jest odpowiedź na pytanie co robić, by zdrowo żyć i zapobiegać chorobom nowotworowym.

W ramach tej inicjatywy w październiku 2015r. uczniowie klas I, II oraz III Publicznego Gimnazjum Nr 5 uczestniczyli w prelekcjach prowadzonych przez panią Katarzynę Łuniewską – edukatora zdrowia z łódzkiego szpitala im. Kopernika. W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania pani Katarzynie.

Młodzież biorąca udział w wykładach miała możliwość poznać czynniki ryzyka chorób nowotworowych, dowiedzieć się w jaki sposób już teraz może przyczynić się do rozwijania swojego potencjału zdrowotnego, jakich zachować należy unikać, ażeby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i dobrostanem psychofizycznym. Uczniowie otrzymali książki „Kodeks zdrowego życia”, którym przyświeca motto:

„Stan naszego zdrowia jest rezultatem naszych wyborów i naszego postępowania”.
Organizatorki:

Barbara Stępień – pielęgniarka