Już po raz trzeci Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 4 w Radomsku zorganizował koncert charytatywny „Gwiazdka w Sercu”. Jego motto, jak co roku, brzmi: „Niech gwiazdka w Sercu rok cały trwa…”. W tym roku odbył się on w dniu 15 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury, który był jednocześnie współorganizatorem koncertu. Zbiórka pieniędzy odbywała się do puszek, a za wpłaty ofiarodawcy otrzymywali naklejkę z logo wydarzenia.
Beneficjentami naszej akcji w tym roku było dwoje dzieci: 3 – letnia Gabrysia, 6 – letni Grzegorz Paliga oraz dwoje absolwentów: Aleksandra i Przemysław. Zebrane fundusze zostaną równo podzielone między w/w osoby. Dotychczas udało się zebrać ok. 9 tysięcy złotych. Osobną pulę stanowi kwota celowa zebrana przez sekcję nauczycieli – emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego z przeznaczeniem wyłącznie dla Grzesia.
Przed publicznością zgromadzoną w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury wystąpili:
* wokaliści: Marysia Markiewicz, Miriam Haddani, Julia Dalkiewicz, Natalia Piasecka, Maja Baryś, Patrycja Piechorowska, Marcin i Krzysztof Ligęza, Norbert Czarny oraz szkolny chór;
* zespół GARRAG w składzie: Radosław Kowalski – wokal, autor tekstów, za muzykę odpowiada cały zespół, Wojtek Gnoiński – perkusja, Mateusz Gnoiński – gitara, autor tekstów, Konrad Przerada – bas, Kacper Dąbrowski – gitara;
* tancerze: Marcelina Siwko i Adam Mohana oraz Zofia i Szymon Arczewscy;
* Anna Barda – keyboard i Wiktoria Małachowska – skrzypce, zagrały i zaśpiewały kolędę „Lulajże, Jezuniu”;
* uczniowie klas II i III gimnazjum naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu teatralnym z ujmującymi tekstami w opracowaniu Żanety Śliwiok we współpracy z Joanną Ligęzą.

Koncert poprowadził Krzysztof Zygma. W trakcie trwania programu, jako swoiste przerywniki, odbywały się licytacje pozyskanych przez nas przedmiotów pod hasłem: „Dobro powraca”. Były to:
dwa obrazy olejne – duży i mniejszy – Martwa natura pędzla Murlikiewicza – DAR OD PAŃSTWA BARBARY I MARIUSZA STĘPNIÓW;
książka Stanisława Różewicza: „Było, minęło…” – DAR OD MIEJSKIEGO DOMU KULTURY;
książka Elżbiety Stępień: „Okno z widokiem na duszę” – DAR OD AUTORKI;
książka Ewy Kawki: „Zarys historii sportu radomszczańskiego” – DAR OD AUTORKI;
czapka, bluza i spódnica – DAR OD PROJEKTANTA JAKUBA „JACOBA” BARTNIKA;
dwa żywe świerki – DAR OD PAŃSTWA MAŁGORZATY I KRZYSZTOFA SIWKÓW;
przedmioty ze szkła – trzy komplety talerzy deserowych i taca – DAR OD EMILA KOPCZYŃSKIEGO;
tablet i urządzenie MP4 – DAR OD JULII DALKIEWICZ I NATALII PIASECKIEJ;
prace plastyczne z pracowni plastycznej MIEJSKIEGO DOMU KULTURY;
obraz – martwa natura – DAR OD PANI KATARZYNY DZIADKIEWICZ;
koszulka z logo zespołu GARRAG – DAR OD ZESPOŁU;
książki i obrazy – DAR OD PANI POSEŁ ANNY MILCZANOWSKIEJ;
anioł – DAR OD PANI MAŁGORZATY PIECHOROWSKIEJ.

Stoiska kiermaszowe, które mieściły się w głównym holu, oferowały żywe kwiaty – gwiazdy betlejemskie i różnorodne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. W kawiarence zlokalizowanej w foyer sali kinowej można było skosztować smacznych wypieków (była możliwość zakupu ciast na wynos) oraz napić się kawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Kwiatkowskiej, Pani Kierownik Annie Kulikiewicz oraz pracownikom Miejskiego Domu Kultury.
Dziękujemy Dyrekcji ZSG nr 4 oraz wszystkim nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę ofiarodawców, sponsorów i ludzi o gorących sercach. Dziękujemy naszym wspaniałym nauczycielom – emerytom i przyjaciołom.
Szczególnie pragniemy podziękować artystom, naszym uczniom, ich rodzicom, absolwentom oraz prowadzącemu Krzysztofowi Zygmie.
Informację o ostatecznym wyniku finansowym akcji podamy w ciągu tygodnia. Dziękujemy i zapraszamy znów za rok.
Organizatorki i koordynatorki:
Joanna Bronowska
Małgorzata Karolak
Ewa Kawka