27 stycznia odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Znam lekturę Ania z Zielonego Wzgórza”. W literackie szranki stanęły ze sobą 6-osobowe zespoły – reprezentanci wszystkich klas VI. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, rozwiązywali krzyżówkę na czas, rozpoznawali autorów cytatów, wskazywali rekwizyty związane z treścią lektury, starali się zapamiętać jak najdłuższy fragment tekstu. Wykazali się bardzo dobrą znajomością treści książki, spostrzegawczością i znakomitą pamięcią. W wyrównanej rywalizacji I miejsce zdobyła klasa VIB, II – klasa VIa, a III – klasa VIc. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, dla uczestników była to znakomita zabawa połączona z możliwością wykazania się wiedzą i umiejętnościami. Mamy nadzieję, że uczniowie chętnie wezmą udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.
Organizatorzy: M. Małachowska, E. Piotrowska
Jury: M. Małachowska, E. Piotrowska, A. Wawrzonek