22 marca 2016 roku odbyła się XIV Edycja Turnieju Matematycznego pod hasłem „Matematyka uczy i bawi” dla uczniów I i II klas radomszczańskich gimnazjów. W turnieju wzięły udział czteroosobowe zespoły uczniów reprezentujące radomszczańskie gimnazja.

Turniej miał charakter zabawy i przebiegał w trzech etapach:

I etap – każda drużyna odpowiadała na 5 losowo wybranych pytań. Czas odpowiedzi 30 sekund. Zakres wiadomości  IV-VI klasy szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

II etap – drużyny rozwiązywały 5 zadań w określonym czasie (krzyżówki, zadania logiczne).

III etap – drużyny rozwiązywały 3 zadania w określonym czasie.

Wyniki  zmagań turniejowych:

I miejsce – PG nr 5 – drużyna w składzie: Iga Daros, Erwin Borowiec, Michał Kucharski, Michał Rutkowski.

II miejsce – PG nr 2 – drużyna  w składzie: Julita Górka, Weronika Tymowska, Jakub Rochowski, Maciej Szymczykiewicz.

III miejsce – PG nr 3 – drużyna  w składzie: Agnieszka Klekowska, Mateusz Chudek, Wojciech Grzywacz, Kacper Spałka.

Turniej przebiegał w miłej i twórczej atmosferze. Uczniowie z entuzjazmem i zaciekawieniem podchodzili do kolejnych zadań. Między etapami na uczestników czekał poczęstunek oraz występy solistek naszej szkoły, przygotowane przez mgr Joannę Bronowską. Trzy zwycięskie zespoły zostały nagrodzone dzięki sponsorom: Ball Packaging Europe, Bank Spółdzielczy w Radomsku, PSS Zorza w Radomsku

Organizatorzy turnieju:
mgr Małgorzata Krupska