„Sam fakt, że pochyliliście się nad Słowem Bożym i właściwie je interpretowaliście przy pomocy katechetów, to już jest zwycięstwo. W Słowie Bożym znajduje się mądrość, siła i pociecha, a jego realizacja przynosi nam zbawienie” to słowa ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka wypowiedziane w Sosnowcu do uczestników finału XV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, który odbył się 7 kwietnia 2016r.

W konkursie brali udział uczniowie klas gimnazjalnych z 5 diecezji leżących na terenie województwa śląskiego – bielsko-żywieckiej, częstochowskiej, gliwickiej, katowickiej i sosnowieckiej. Razem było 61 uczestników.

Konkurs dotyczył znajomości l Listu św. Pawła do Rzymian i Listów św. Piotra oraz części Youcat- katechizmu młodych.

Rozdania nagród udzielili: Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński i Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.

Zwycięzcą konkursu okazała się Marta Kubica z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu (diecezja gliwicka).

Naszą szkolę reprezentowała Iga Mielczarek kl. 1cg.

Choć Iga tym razem nie zajęła miejsca na podium niemniej cieszymy się, że jej ciężka praca i niezwykłe zdolności doprowadziły ją do ostatniego etapu konkursu. Godnie reprezentowała naszą szkołę. Otrzymała piękny album o świętych oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy i życzymy odwagi i sił w kolejnych zmaganiach!!!

Małgorzata Kanafa