Norbert Czarny i Jędrzej Garbaciak z klasy III cg będą reprezentować naszą szkołę, miasto i województwo w czasie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży.

1 czerwca 2016 roku zasiądą w ławach poselskich jako jeden z 230 najwyżej ocenionych zespołów, by w kolejnej edycji SDiM przeprowadzić debatę i zagłosować.

Konkurencja była ostra, ponieważ do etapu kwalifikacyjnego zgłosiło się aż 868 dwuosobowych grup z całej Polski, ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie świetnie wykonali zadanie rekrutacyjne związane z tematem przewodnim tegorocznej sesji SDiM: Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Realizując zadanie postanowili przypomnieć postać wybitnego radomszczanina – Henryka Fajta. Komisja wysoko oceniła pracę Norberta i Jędrzeja (otrzymali 29 punktów na 30 możliwych ) i zrecenzowała je następująco: „Bardzo dobrze przeprowadzone działania, zmierzające w kierunku popularyzacji historii lokalnej poprzez losy jednej osoby, której znaczenia dla społeczności Radomska było ważne.
Agata Kossek