Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej – spotkanie z autorką wierszy dla dzieci, Panią Dorotą Gellner.

12 maja z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa Ib, Ic i Id udali się na wycieczkę, do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, na spotkanie z autorką wielu wierszy i tekstów piosenek dla dzieci, Panią Dorotą Gellner.

Pani Dorota Gellner wprowadziła dzieci w swój zaczarowany świat, pokazała że to co je otacza jest kolorowe i zabawne. Nawet wady i przywary innych można traktować z dużą dozą tolerancji i humoru, a każde wydarzenie może być małym świętem. Panie Dorota zaprosiła również dzieci do zabawy tanecznej. Dziewczynki i chłopcy skakali, tańczyli i klaskali w rytm piosenek. Chętnie odpowiadali na pytania i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Było bardzo wesoło, głośno i sympatycznie.

Na zakończenie dużą frajdą dla dzieci była możliwość zakupienia książek pisarki wraz z pamiątkowym autografem.

Wychowawcy klas: p. Monika Kępa, p. Beata Nowak, p. Ewa Majchrzak