5 maja po raz trzeci uczniowie z radomszczańskich gimnazjów i PSP nr 5 spotkali się w naszej bibliotece na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym. Tegoroczna edycja sprawdzała znajomość treści trylogii Suzanne Collins „Igrzyska Śmierci”. Uczestnicy rywalizowali w 10 konkurencjach wykazując się doskonałą i szczegółową znajomości powieści. Wszyscy miłośnicy literatury jak zwykle wypadli fantastycznie!

Naszą szkołę reprezentowały Natalia Piasecka z III b i Paulina Furmańczyk z kl. II bg.

Jury, które tworzyli p. Żaneta Śliwiok – polonista, p. Wioletta Nowak  – pedagog szkolny oraz p. Agata Spałka – nauczyciel bibliotekarz z PSP nr 5, wyłoniło zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Głodowe Igrzyska” przyznając:

I miejsce – Hannie Andrysiak z PG nr 6

II miejsce – Martynie Dawidziak z PSP nr 5