Papież Franciszek w czasie ŚDM zwracał się do młodych ludzi z prośbą by nie gasili radości, by nie mylili kanapy ze szczęściem, by nie zamykali życia w szufladzie. Przejęłyśmy się tym wezwaniem i postanowiłyśmy pomoc naszym uczniom wstać z kanapy i podzielić się z innymi radością . W sobotę 17. 09. zaprosiliśmy gimnazjalistów, naszych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas i sympatyków, by przygotowali z nami „podchody” dla swoich kolegów i koleżanek z klas 5 i 6 PSP. Celem było uwielbienie Boga poprzez zgodną zabawę, wzajemną pomoc i dzielenie się radością.
Dzień był ciepły jakby wciąż trwała pełnia lata. Grupa liczyła ponad 50 osób. W pięciu punktach w lesie na Suchej Wsi schowaliśmy zadania związane z rokiem miłosierdzia oraz jęz. angielskim. Liczyło się nie, kto szybciej dotrze do bazy lub zbierze najwięcej punktów ale wspólnie, dobrze i dokładnie wykona zadanie. Wszyscy dotarli do miejsca spotkania z wypiekami na twarzy, szczęśliwi i ciekawi co dalej. A dalej były konkursy, zabawy ruchowe, zagadki z elementami jęz. angielskiego, przeciąganie liny, skoki w workach i dużo emocji.
Zakończyliśmy „podchody” wspólnym posiłkiem i modlitwą
„Kiedy będą następne podchody?” – padało zamiast „Do widzenia”
Udało się zejść z kanapy i nam, i dzieciom. Bogu niech będą dzięki!
Katechetki: Małgorzata Kanafa i Ania Wegner,
Anglistki: Ania Ozga i Monika Hołdyk