Już po raz 4  uczennice III klas Publicznego Gimnazjum Nr 5 wzięły  udział w  akcji profilaktycznej pod hasłem „Dbam o zdrowie”, włączając się tym samym w ogólnopolskie działania na rzecz walki z rakiem piersi. Celem kampanii, co roku  organizowanej przez panią psycholog Ewę Hanulak oraz pielęgniarkę szkolną panią Barbarę Stępień jest rozwijanie świadomości dziewcząt dotyczącej zachorowań na raka piersi oraz uwrażliwienie na potrzebę samobadania. Podobnie jak w roku ubiegłym w organizację akcji włączyły się Panie ze Stowarzyszenia „Amazonki” oraz Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku, którym organizatorki oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 4 pragną bardzo serdecznie  podziękować za pomoc i zaangażowanie.

Organizatorki akcji
Barbara Stępień