W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. W Polsce jest on świętowany od 16 lat, w tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Te słowa Jana Pawła II były widoczne już przy głównym wejściu szkoły wraz z jego portretem, a także na korytarzach szkolnych. Dzień Papieski miał nam przypomnieć, jakimi wartościami żył Jan Paweł II, czego nauczał, aby w ten sposób budować jego żywy pomnik. Zaczęliśmy spotkaniem w sali TW dla klas V i VI i obejrzeniem prezentacji, która była przygotowana jak album ze zdjęciami taty i jego słowami do nas. Już w trakcie tego spotkania mieliśmy okazję dostrzec i usłyszeć papieża – aktora i anioły, które w trakcie przerw zachęcały gimnazjalistów do wzięcia kartki ze słowem papieża Franciszka czy Jana Pawła II jako przesłania, drogowskazu, wskazówki kierowanej bezpośrednio do każdego z nas. Papież – aktor pozdrawiał uczniów w czasie przerw, z aniołami odwiedził również uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

Obchody Dnia Papieskiego przygotowało Szkolne Koło Caritas z gimnazjum oraz  panie: Małgorzata Kanafa, Anna Wegner, Anna Witkowska – Ozga i Monika Hołdyk