W październiku gościliśmy w naszej szkole niecodziennego gościa, a mianowicie siostrę Anafridę pochodząca z Tanzanii w Afryce. To była wspaniała okazja, by poznać siostrę misjonarkę ze zgromadzenia Sióstr Białych, dowiedzieć się skąd pochodzi ich nazwa, a także poszerzyć swoją wiedzę o życiu w krajach afrykańskich, codziennych zadaniach misjonarki, zrozumieć, jak wygląda życie dzieci na tamtym kontynencie. Już od pierwszej chwili siostra Anafrida zachwyciła nas swoją otwartością i radością. Nie istniały żadne bariery komunikacyjne, bo siostra mieszkając od kilku lat w naszym kraju świetnie mówi po polsku! Siostra przywiozła ze sobą afrykańskie zabawki, pokazywała typowe stroje afrykańskie dla dorosłych i dzieci, opowiadała o tym, jak wygląda życie i wiara w Boga w Afryce. Chętnie odpowiadała też na pytania uczniów podstawówki i gimnazjum. Niektórzy z nich poznali siostrę bliżej w trakcie rozmów na przerwie. Uczniowie klasy I c i III a gim mogli poczuć ducha misyjnego tego spotkania podczas szczególnej lekcji, kiedy siostra Anafrida uczyła podstaw języka suahili, a uczniowie nie tylko chętnie powtarzali, ale też śpiewali i tańczyli w rytmach typowo afrykańskich, a spotkanie zakończyli modlitwą.

Na zawsze zostanie w naszej pamięci to, czego nauczyła nas siostra misjonarka.

Siostro Anafrido, dziękujemy!

Sista Anafrida, tunakushukuru!

Organizatorzy:

p. Małgorzata Kanafa, p. Anna Wegner, p. Anna Witkowska – Ozga, p. Monika Hołdyk