23 listopada uczniowie klasy II B i II C odwiedzili Łódź. W Teatrze Nowym obejrzeli spektakl pt. „Pippi Langstrump”. Poznali rudowłosą, żywiołową i zadziorną dziewczynkę. Pippi świetnie daje sobie radę w życiu, kierując się zawsze dobrem innych.  Przeżywa wraz ze swoimi przyjaciółmi wiele zabawnych, ale także pouczających przygód. Tutaj nikt się nie nudził, wszyscy emocjonowali się niezwykłymi historiami piegowatej dziewczynki. Wiele było przy tym śmiechu i radości. Niezwykle ciekawym miejscem okazał się interaktywny ośrodek nauki, techniki i kultury – „Experymentarium”, w  którym nauka nie ma tajemnic. Uczniowie korzystali z interaktywnych stanowisk i eksperymentów, przeprowadzali doświadczenia, prowadzili obserwacje. Bawiąc się zdobywali wiedzę o świecie, który poznany w ten sposób okazał się ciekawszy i weselszy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci również interaktywne zabawki, gry planszowe i edukacyjne książki. Wycieczka zakończyła się wspólnym spacerem. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i w doskonałych humorach. Opiekę sprawowały panie: Beata Nowak, Ewa Majchrzak Anna Wegner i  Małgorzata Kanafa.
Wych. Beata Nowak, Ewa Majchrzak