W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. wzięliśmy udział w I Radomszczańskim Dniu Wolontariatu. Uroczysta gala została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz I Liceum Ogólnokształcące w gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Celem wydarzenia była promocja wolontariatu oraz aktywności wolontarystycznej, jako znaczącego elementu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianiu postaw prospołecznych wśród mieszkańców miasta Radomska.

Gala była dla nas okazją do zaprezentowania naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu innym organizacjom oraz instytucjom. W tym celu przygotowaliśmy prezentację multimedialną, plakaty oraz ulotki promujące nasz SKW (prezentację można obejrzeć poniżej). Cieszymy się, iż mogliśmy nawiązać wiele kontaktów z lokalnymi instytucjami zajmującymi się wolontariatem.

Podczas Gali zostali też nagrodzeni najaktywniejsi wolontariusze. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki. Przedstawicielem wolontariuszy naszej szkoły został p. Roman Walas. Gratulujemy! Przy okazji, życzymy sobie jeszcze więcej takich osób w naszej społeczności szkolnej! Pamiętajmy, dobro zawsze wraca!

DZIAŁANIA WOLONTARIATU – PREZENTACJA

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Opiekunki SKW