Moc atrakcji, sprzyjająca pogoda, dobry humor i uśmiech – to wszystko dzięki wycieczce autokarowej do Warszawy w dniu 16 XI 2016 r. Jej uczestnikami były klasy III d i III c PSP, a opiekę sprawowały panie Małgorzata Szymczak, Katarzyna Sowińska i wychowawczynie: Beata Franczyk i Ewa Kawka. Pierwszym punktem programu wycieczki było Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca i Plac Zamkowy, gdzie uczniowie mieli okazję poznać interesujące, ale i tragiczne wydarzenia z historii Polski, dotyczące tych jakże ważnych miejsc, dzięki opowieściom naszego przewodnika pana Wojciecha Kołodziejczyka. Spacerowaliśmy także w pobliżu Syrenki Warszawskiej. Tam można było kupić ciekawe pamiątki. Kolejnym i najważniejszym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Tam w Planetarium wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji i obejrzeliśmy film pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”, który rozbudził zainteresowanie uczniów Kosmosem. Następnie w Centrum Nauki Kopernik mieliśmy okazję i przyjemność zapoznać się z działaniem różnorodnych mechanizmów służących poznawaniu możliwości ludzkiego organizmu i praw nim rządzących. Wielką frajdę sprawiła nam wizyta na Stadionie Narodowym w zimowej odsłonie, gdzie zamiast murawy mieszczą się trzy lodowiska i górka do zjazdów. Chętni mogli też dokonać ostatnich zakupów pamiątek z wycieczki do Warszawy. Pozwolą nam one na miłe wspomnienia z pobytu w naszej stolicy.

Beata Franczyk, Ewa Kawka