„Niech gwiazdka w sercu rok cały trwa…” to hasło odbywającego się już po raz czwarty koncertu charytatywnego w dniu 14 XII 2016 r. w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku. Beneficjentami tegorocznej „Gwiazdki…” był uczeń naszej szkoły i nauczycielka, którzy potrzebują pilnej pomocy medycznej ze względu na stan zdrowia.

W małej hali sportowej zorganizowaliśmy sprzedaż świątecznych ozdób, stroików, wianuszków, kartek świątecznych, sweterków z kubeczkami, żywych kwiatów – gwiazd betlejemskich oraz ozdobnych bombek i innych ciekawych gadżetów. Bardzo prężnie działała kawiarenka z pysznymi wypiekami domowymi, gdzie można było również napić się kawy, herbaty lub czekolady.

W koncercie, który po mistrzowsku, jak zawsze, poprowadził pan Krzysztof Zygma, wystąpili: skrzypaczka Aleksandra Walicka z towarzyszeniem pianistki Iwony Pyrkosz – Kubiak, akordeonista Mikołaj Cieślik, chór szkolny, solistki Milena Kowalska i Kinga Koniarska, Turbo Groszki pod kierunkiem Magdy Salińskiej, absolwenci Natalia Piasecka i Marcin Ligęza, tancerze Adam Mohana w duecie z Marceliną Siwko, Damian Borczyk i Karolina Maks, Adrian Brzozowski i Natalka Smużyńska oraz Igor Drogosz i Zofia Arczewska. Występ uświetnili recytatorzy świątecznymi tekstami ks. Jana Twardowskiego, były to Anna Janus, Klaudia Kucharska, Natalia Kawka, Julia Stelmaszczyk, Weronika Mazur, Julia Kalecińska, Anna Barwińska i Marysia Banaszczyk. Mogliśmy też podziwiać uczennicę klasy drugiej szkoły podstawowej Miriam Haddani w piosence jakże do niej pasującej „Aniołek najładniejszy”.

Podczas koncertu, pomiędzy kolejnymi występami artystów, prowadzący przeprowadził licytację podarowanych na ten cel przedmiotów, były to: książka Czesława Langa „Zawodowiec” – dar od Kamila Wolnickiego, piłka nożna z autografem Jacka Krzynówka – dar od pani Basi Stępień, pielęgniarki szkolnej, obraz „Anioły” od pani Natalii Kołodziejczyk –  Łągiewki, obraz „Lilie wodne” od pani Katarzyny Dziadkiewicz, dwa obrazy „Tulipany” od pani Małgorzaty Wegner, obraz od pani Malwiny Cieslik, części garderoby – czapka i spódnica – dar od radomszczańskiego projektanta „Jacoba” Kuby Bartnika, wyroby rękodzieła artystycznego uczestników Terapii Zajęciowej Dzieci i Dorosłych oraz naszych nauczycieli i rodziców, kubki z logo miasta, płyty i Jadwiżki – dar od Urzędu Miasta, naczynia gliniane od pana Andrzeja Dembowskiego, dwie płyty z muzyką Kapeli Podwórkowej – dar Miejskiego Domu Kultury oraz żywe drzewka  – choinki i dwie książki – dar od Nadleśnictwa Radomsko.

W poprzednich edycjach udało się udzielić wsparcia: w 2013 jednemu uczniowi, w 2014 sześciorgu uczniom, w 2015 dwojgu uczniom i dwojgu absolwentom. Ogólna kwota z tych koncertów to 25500 zł. W tym roku dotychczas uzyskaliśmy ponad 9000 zł i kwota ta nie jest ostateczna.

Składamy gorące podziękowania Dyrekcji ZSG nr 4 oraz nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji, a także pracownikom szkoły i hali sportowej.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę ofiarodawców, sponsorów i ludzi o gorących sercach – dziękujemy naszym przyjaciołom.

W sposób szczególny dziękujemy uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, absolwentom, wszystkim artystom oraz prowadzącemu koncert, panu Krzysztofowi Zygmie.

Organizatorki: Joanna Bronowska, Małgorzata Karolak i Ewa Kawka