Filharmonia Narodowa od 20 lat gości raz w miesiącu (od września do czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Klasa III c PSP regularnie uczestniczy w koncertach edukacyjnych. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchają prelekcji Pani Lidii Szpilewskiej, które wprowadzają słuchaczy w ten niezwykły i ulotny świat sztuki. Koncerty muzyczne, trwające 45 minut, kształtują wrażliwość i smak muzyczny, pogłębiają wiedzę uczniów dotyczącą historii muzyki, form muzycznych, biografii kompozytorów, zawierają informacje o budowie, brzmieniu i tajnikach gry na instrumentach muzycznych. W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniach z muzyką, noszących następujące tytuły:

1. 20 września 2016r. – „Muzyczne pogawędki” (fortepian, skrzypce, wiolonczela);
  2. 18 października 2016r. – „Jazzowe fascynacje” (wokal, kontrabas, perkusja, fortepian);
  3. 15 listopada 2016r. – „Na polską nutę” (para tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza, skrzypce, fortepian);
  4. 20 grudnia 2016r. – „Teatr muzyczny – pół żartem, pół serio”.

Zapraszamy uczniów innych klas do udziału w kolejnych koncertach muzycznych w bieżącym roku szkolnym.

Wychowawca klasy: Ewa Kawka