Uczniowie naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu wspólnie z paniami z Uniwersytetu III Wieku „Wiem więcej” odwiedzili chorych w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Szkołę naszą podczas tej inicjatywy reprezentowali Bianka Kowalczyk, Julia Kuśmierz, Maja Poteralska oraz Marcin Bareła. Seniorzy oraz młodzież zwartą grupą, pełni nadziei i radości, z wypiekami domowymi i owocami w dniu 11 stycznia 2017 roku rozpoczęli kolędowanie w sali dziennego pobytu wyżej wymienionej placówki. Śpiew kolęd i pastorałek przy wtórze gitary, wspomnienia świąt z czasów młodości i czytanie wierszy bardzo wzruszyło pensjonariuszy. Specjalnie na tę okoliczność jedna z pań napisała wiersz „Odwiedziny”. Czas spędzony razem był ważny i cenny zarówno dla pensjonariuszy oddziału, dla studentów – seniorów, jak i dla młodzieży szkolnej. Wszystkim pozwolił poczuć radość z bliskości drugiego człowieka.

Opiekunki SKW