W szkolnym konkursie recytatorskim „Ananasy z naszej klasy – recytujemy wiersze z charakterkiem”, który odbył się 22 lutego 2017r. w bibliotece szkolnej wzięło udział 31 uczestników! Recytatorzy z klas I-III szkoły podstawowej wybrali z szerokiej oferty „charakterków” znane utwory mistrzów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, np. „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Leń”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” oraz wiersze mniej znanych poetów, np. „Krowa” Katarzyny Syngiery, „Ząbek” Emilii Wesolińskiej czy „Szklanka przechwalanka” Hanny Niewiadomskiej. Prezentacje wypadły wspaniale i przyniosły wszystkim dużo radości.

Komisja konkursowa w składzie: p. Wioletta Nowak, p. Iwona Drzewiecka i p. Sylwia Cielecka oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa, dobór tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Największe wrażenie na jurorach wywarła zdobywczyni

I miejsca – Miriam Haddani z kl. II e

II miejsce ex aequo zdobyli –Zuzanna Ościk z kl. II b i Piotr Bałut  z kl. II d

Komisja konkursowa wyróżniła jeszcze:

Wiktorię Kurek z kl. II b, Lenę Misztalską z kl. II e i Natalię Sokołowską z kl. III b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy – p. Renatę Wojtasik oraz p. Iwonę Drzewiecką