Chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6  w  Radomsku wygrali Prestiżowy Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej w Koninie im. Olka Ruminkiewicza i zdobywa Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz nagrody ufundowane przez premier Beatę Szydło, prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Puchar Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego.

Zawodnicy SP 6  Radomsko w składzie: Kajetan Misztalski, Patryk Zamożny, Adam Rybak, Mateusz Michalski, Łukasz Musiał, Bartek Wysocki, Igor Boruta, Szymon Rybak, Mateusz Waloch, Szymon Błaszczak wyjechali na turniej już w ostatni czwartek by od piątkowego poranka stawić się na turnieju.
Piątkowe zmagania zaczęli od wygranej 5-1 z SP 11 Kalisz. Cały piątek toczyły się mecze grupowe by w końcowym rozrachunku wyłonić drużyny, które zagrają w sobotnich finałach. Drużyna SP 6 Radomsko wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikowała się do finałów. W fazie grupowej pokonała jeszcze Sławsk i SP 3 Konin .
W półfinale Szóstka stoczyła niezwykle wyrównany bój i wygrała 2-1 z SP 8 z Kalisza.
Finałowy mecz rozegrano o godzinie 15 i po spektakularnym zwycięstwie 6-0 nad SP 5 z Turku Szóstka Radomsko zdobyła tytuł mistrza turnieju.
Radość i euforia nie miały granic tym bardziej iż jest to turniej bardzo prestiżowy, ponieważ spotykają się w nim i rywalizują zawodnicy reprezentujący własne szkoły ale na co dzień grający w bardzo dobrych i znanych klubach piłkarskich.
Warte uwagi jest również to, iż bramkarz SP 6 Radomsko Patryk Zamożny został uznany za najlepszego bramkarza turnieju a trenerzy Szóstki Artur Kowalski i Jacek Drzewiecki za najlepszych trenerów.

Szczególne gratulacje i podziękowania otrzymał trener Artur Kowalski, który od lat z wielką pasją i oddaniem wkłada niesamowicie dużo serca i pracy w rozwój zawodników przenosząc i zarażają swoją miłością do  piłki nożnej.
SP 6 Radomsko jest również niezmiernie wdzięczna posłowi Krzysztofowi Maciejewskiemu, który sponsorował w całości wyjazd drużyny na turniej zarówno w tym  roku jak i poprzednich latach.

Jacek Drzewiecki, Artur Kowalski