29 marca 2017 roku odbyła się XV Edycja Turnieju Matematycznego pod hasłem „Matematyka uczy i bawi” dla uczniów I i II klas radomszczańskich gimnazjów. W turnieju wzięły udział czteroosobowe zespoły uczniów z klas I i II gimnazjów z gminy Radomsko.

Turniej miał charakter zabawy i przebiegał w trzech etapach:

I etap – każda drużyna odpowiadała na 5 losowo wybranych pytań. Czas odpowiedzi 30 sekund. Zakres wiadomości  IV-VI klasy szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

II etap – drużyny rozwiązywały 5 zadań w określonym czasie (krzyżówki, zadania logiczne).

III etap – drużyny rozwiązywały 4 zadania w określonym czasie.

Wyniki  zmagań turniejowych:

I miejsce –  PG nr 5 – drużyna  w  składzie: Erwin Borowiec, Dawid Jasiorowski, Michał Kucharski, Julia Orzechowska.

II miejsce – PG nr 1 – drużyna  w składzie: Szymon Dygudaj, Olga Kipigroch, Michał Merta, Emilia Nowak.

III miejsce – PG nr 6 – drużyna  w składzie: Kacper Kowalczyk, Miłosz Kowalczyk, Wojciech Rembiasz, Magdalena Wojarska.

Turniej przebiegał w miłej i twórczej atmosferze. Uczniowie z entuzjazmem i zaciekawieniem podchodzili do kolejnych zadań. Między etapami na uczestników czekał poczęstunek oraz występy solistek naszej szkoły, przygotowane przez mgr Joannę Bronowską. Trzy zwycięskie zespoły zostały nagrodzone dzięki sponsorom: Ball Packaging Europe Radomsko, Bank Spółdzielczy w Radomsku.

Organizatorzy turnieju:

mgr Małgorzata Krupska