W marcu został przeprowadzony konkurs misyjny w naszej szkole. Tematem było zawołanie obecnego roku liturgicznego: ”Idźcie i głoście – ja też mogę być misjonarzem”

Najliczniej do konkursu przystąpiły klasy młodsze Szkoły Podstawowej, które miały za zadanie przedstawić temat w formie plastycznej. W klasach 5 i 6 dodatkowym elementem była praca pisemna, w gimnazjum zaś prezentacja multimedialna.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tym konkursie i znaleźli czas na pomysł i wykonanie.

Laureatami zostali:

W grupie najmłodszej klas 1:

1. Bartek Stefanek kl. 1b
  2. Maciek Gidziński kl. 1a
  3. Daria Wydrych kl. 1a

W grupie klas 2 i 3

1. Ania Sowińska kl. 3b
  2. Natalia Sokołowska kl. 3b
  3. Hania Stępień kl. 3b

W grupie klas 4

1. Martyna Dawid kl. 4a
  2. Kacper Zamożny kl. 4c
  3. Bartek Wlażlak kl. 4c

W klasach 5 i 6 były tylko dwie prace plastyczne wyróżnione: Oli Musiał kl. 5b i Oli Stanikowskiej kl. 6c, ponadto wzruszające opowiadanie napisała Zuzia Basiak z kl. 6c

W grupie gimnazjalistów udział wzięli Mateusz Walas kl. 2d i Jakub Piasecki kl. 1b . Obaj przygotowali ciekawe prezentacje, które można zobaczyć na stronie naszej szkoły. Prace nagrodzone znajdują się na wystawie w holu szkoły.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i cieszymy się, że tak ciekawie i pomysłowo pokazaliście jak być misjonarzem.

Prezentacja „Misjonarze na misji” (.ppt)

Prezentacja „Gdybym był misjonarzem” (.ppt)

Małgorzata Kanafa