W dniu 6. kwietnia 2017 r. odbył się uroczysty apel ph. „Radomsko – moja mała ojczyzna” oraz podsumowanie konkursów dla uczniów klas młodszych naszej szkoły.

Pan Dyrektor Wojciech Grajkowski wręczył najlepszym nagrody i dyplomy. A oto wyniki konkursu plastycznego „Moje ulubione miejsce w Radomsku” dla uczniów klas pierwszych: I m. – Wiktoria Sikora I B, II m. – Jessica Flaszka I B, III m. – Igor Nita I A. Uczniowie klas drugich tworzyli prace plastyczne na temat „Zabytki i charakterystyczne budowle Radomska”. W tej kategorii I m. zajęła Marta Kurzacz kl. II D, II m. – Piotr Bałut II D oraz przyznano dwa równorzędne III m. dla Wiktora Szczygłowskiego II E i Zofii Frankowskiej II D. „Portrety znanych radomszczan” to temat konkursu plastycznego dla uczniów klas trzecich, w którym I m. jury przyznało Kajetanowi Borowcowi III C, II m. – Oliwii Kowalskiej III C, a III m. – Wiktorii Lis III C. Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów. Oceny prac dokonał plastyk mgr Lech Janas. Wszystkie prace uczniów są wyeksponowane na wystawie pokonkursowej – można je oglądać na I piętrze w segmencie A – zapraszamy.

Chętni uczniowie klas trzecich (łącznie 21 osób) wzięli udział w konkursie „Radomsko – moje miasto” i wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy. A oto wyniki: I m. – Anna Sowińska III B i Kacper Węgrzyński III D, II m. – Weronika Kalek III C i Natalia Sokołowska III B, III m. – Piotr Dziegieć III C, Julia Jędrzejczyk III D i Hanna Stępień III B. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Nina Gloc III B, Piotr Wojtasiński III C, Mateusz Grzeszny III a, Zuzanna Gałek III C, Kacper Górnik III A, Michalina Łapeta III D, Kacper Śliwiński III B, Maja Walada III C, Natalia Dudek III C, Małgorzata Grudniewska III D oraz Igor Pioruński III A. Dyplomy za udział otrzymali: Kamil Pluta III A, Celina Sarna III D i Oliwia Zatoń IIIA. Testy oceniała mgr Katarzyna Sowińska – nauczyciel historii w naszej szkole. Dziękujemy uczniom i wszystkim wychowawcom za przygotowanie podopiecznych do wyżej wymienionych konkursów oraz informatykowi mgr. Dariuszowi Spruchowi za systematyczną współpracę.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas III C i III D, którzy zaprezentowali krótki program poświęcony naszemu miastu. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję wysłuchać melodii Hejnału Radomska, „Bajki o Radomsku”, najważniejszych informacji o historii naszej małej ojczyzny oraz dwóch piosenek o naszym mieście.

Uroczystość odbyła się w ramach projektu „Jestem uczniem, radomszczaninem, Polakiem” realizowanego przez mgr Beatę Franczyk, mgr Ewę Kawkę i mgr Annę Stelmaszczyk, co wynika z idei na ten rok szkolny „Wychowanie do wartości”.