W dniach 10 – 11 kwietnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole mistrzostwa gry w warcaby dla uczniów klas I – III, których celem było wyłonienie 3 – osobowej reprezentacji do udziału w turnieju międzyszkolnym w PSP nr 9.

W zawodach wzięło udział 39 chętnych zawodników, którzy grali systemem pucharowym – przegrany kończy grę, a zwycięzca przechodzi do następnego etapu. Miejsca 33 – 39 zajęli: Lewczuk Oliwia I B, Kubanik Maksymilian I A, Powroźnik Oliwier II C, Majak Wiktoria II A, Jarocińska Iga II C, Ratecka Marta III C, Szczygłowski Wiktor II E.

Na miejscach 17 – 32 uplasowali się: Hubert Wolski II B, Waloch Martyna III C, Rogalińska Zuzanna II B, Bartnik Józef III C, Kaczmarczyk Igor II E, Barwiński Maciej II B, Pluta Kamil III A, Kurzacz Marta II D, Miller Mikołaj III A, Wiśniewski Kamil II B, Balas Maja III D, Mikołajczyk Maja III C, Wysocki Bartłomiej III B, Kurzyk Aleksandra III D, Stefanek Bartłomiej I B, Surosz Mikołaj II E.

Miejsca 9 – 16 wywalczyli: Gloc Nina III B, Daros Iwo II D, Rak Karol I A, Gidziński Maciej I A, Tuliński Miłosz I B, Suchojad Jakub III D, Gierasimiuk Adam II C, GuzianaOliwier I A.

Kolejne gry wyłoniły zawodników, którzy zajęli miejsca 5 – 8, są to: Wojtal Kinga III C, Śliwiński Mateusz III D, Sokołowska Natalia III B oraz Tomczyk Adrianna III C. Tuż za podium – na czwartym miejscu uplasował się Adam Pokropski II A.

Drużynę, która będzie reprezentować naszą szkołę w zawodach stanowią: zdobywczyni trzeciego miejsca Kinga Kociołek III A, drugiego – Julia Jabłkiewicz III B oraz zwycięzca – Kacper Kukiełka II A.

Międzyszkolne Mistrzostwa Warcabowe dla klas I – IV odbędą się 24 kwietnia 2017 r. Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!

Organizator turnieju szkolnego

Ewa Kawka