W dniu 26 kwietnia 2017 r., w czasie apelu, odbyło się rozstrzygnięcie szkolnych konkursów przyrodniczych dla klas 0–III PSP pod hasłem  „KOCHAM  PRZYRODĘ”. Uczniowie kl. „0”, I a i I b rywalizowali w „Konkursie recytatorskim o tematyce przyrodniczej”.

Wyniki: I miejsce: Igor Kruszewski kl. Ia, II miejsce: Stanisław Cieślak kl. „0”, III miejsce: Natalia Cielasińska kl. „0”. Wyróżnienia: Wiktoria Sikora kl. Ib, Jessica Flaszka kl. Ib, Marcel Gaworowski kl. Ia, Weronika Grzędzielewska–Kalinowska kl. „0”, Patryk Walaszczyk kl . „0”.

Uczniowie klas II tworzyli prace plastyczne na temat „ Znam polskie zwierzęta  i rośliny chronione”.

I miejsce zajęli: Nikola Wróblewska kl. IId, Rafał Orzechowski kl. IId, Olivia Stępniewska kl. IIa.

II miejsca: Filip Łęcki kl. IId, Wiktoria Jadczyk kl. IId, Marta Kurzacz kl. IId, Maciej Pokropski kl. IId.

III miejsca: Nikola Radkow kl. IId, Nicole Sadowska kl. IIa, Adam Pokropski kl. IIa, Oliwia Sadowska kl. IIa, Bartosz Ostrowski kl. IId, Dominik Pichit kl. IIe.

Wyróżnienia zdobyli: Karolina Janik kl. IIa, Kacper Kukiełka kl. IIa, Maja Plucińska kl. IIa, Wiktoria Majak kl. IIa, Jan Kaczmarek kl. IIa, Jakub Pijewski kl. IIa, Antoni Woldan kl. IIa, Mieszko Błachowicz kl. IId, Piotr Bałut kl. IId, Miriam Hadani kl. IIe, Maja Placzyńka kl. IIe, Igor Kaczmarczyk kl. IIe, Adrianna Siejka kl. IIe, Alicja Pazera kl .IIe.

Przedstawiciele klas III wzięli udział w „Szkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej”. Największą wiedzą wykazał się Piotr Dziegieć z kl. IIIc, który zajął I miejsce. II miejsce przypadło ex aequo Marcie Rateckiej z kl. IIIc i Hannie Stępień z kl. IIIb. III miejsce uzyskała Nina Gloc z kl. IIIb. Wyróżnienia zdobyli: Maja Drążkiewicz z kl. IIIb oraz Kacper Górnik z kl. IIIa. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

W drugiej części apelu obejrzeliśmy występ uczniów klasy IIe, którzy przygotowali dla społeczności klas 0-III nie lada gratkę – piękne przedstawienie pt. „Szanuj przyrodę”.

Organizatorzy: E. Kawka, M. Szymczak, B. Franczyk, A. Stelmaszczyk.