W dniu 5. maja 2017 roku uczniowie klasy III c i III d zaprezentowali program artystyczny z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przedstawili najważniejsze fakty historyczne związane z uchwaleniem Ustawy Rządowej z 1791 roku, recytowali wiersze, zaśpiewali następujące pieśni: „Święta miłości”, „Jak długo w sercach naszych”, „Witaj majowa jutrzenko” i „Polonez Trzeciego Maja” oraz zaprezentowali scenkę historyczną, ukazującą powrót Ojca – posła do domu rodzinnego. Wielka nadzieja wynikająca z postanowień konstytucji i radosny nastrój posła udzielił się nie tylko domownikom, ale również przybyłym gościom – Panu Antoniemu, Janowi, Podkomorzemu i Karpińskiemu. Uroczystość zakończono tańcem w rytm „Poloneza Trzeciego Maja”.

Pan Dyrektor Wojciech Grajkowski podziękował młodym artystom za występ, a uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klas czwartych nagrodzili ich brawami. Akademia była kolejnym elementem tegorocznego projektu edukacyjnego „Jestem uczniem, radomszczaninem, Polakiem”, realizowanym zgodnie z ideą „Wychowanie do wartości” obowiązującą w bieżącym roku szkolnym.

Program przygotowały: Beata Franczyk, Ewa Kawka i Joanna Bronowska.