8 maja uczniowie klasy II B i II C odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. Spotkali się tam z autorką i ilustratorką książek dla dzieci –  Joanną Kmieć.  Autorka czytała dzieciom fragmenty książki „Tajemnica 13 piętra”, opowiadała w kreatywny sposób o swojej drugiej książce pt. „Papuk czyli o potwornym apetycie na książki”. Zapraszała do wspólnej zabawy. Dzieci rozwiązywały ilustrowane zagadki detektywistyczne, odczytywały litery za pomocą lusterka, z zawiązanymi oczyma, korzystając z sugestii kolegi lub koleżanki rysowały portret pamięciowy bohatera książki, odczytywały zakodowane wiadomości. Wszyscy bawili się doskonale i mogli przekonać się, że czytanie książek to super zajęcie. Na zakończenie można było otrzymać autograf od Autorki.
eata Nowak, Ewa Majchrzak