Szanowni Państwo,

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego nasi uczniowie rozpoczęli lekcje historii w zmodernizowanej pracowni historycznej. Pierwszym krokiem było pozyskanie środków finansowych w konkursie grantowym zorganizowanym w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE  „Pomagamy” przez PGE Polską Grupę Energetyczną i Fundację PGE. Udział w konkursie był możliwy dzięki inicjatywie rodziców uczniów i absolwentów naszej szkoły, będących jednocześnie pracownikami PGE.

Z początkiem wakacji rozpoczął się kolejny etap projektu – kompletny remont sali lekcyjnej i zaplecza. Prace trwały kilka tygodni. Podczas remontu wolontariusze gruntownie odnowili pracownię. Położyli gładzie gipsowe, pomalowali ściany. Wykonane zostały dodatkowe dekoracje naścienne, żeby uatrakcyjnić uczniom naukę. Wymienione zostały meble oraz blaty ławek, zamontowane zostały rolety okienne. Dodatkowo z budżetu szkoły położone  zostały podłogi.

W trakcie realizacji projektu do wolontariuszy PGE dołączyli kolejni rodzice, pracownicy szkoły, a także uczniowie i absolwenci. Na przeprowadzenie remontu zawsze potrzebne były pieniądze, ale równie cenny jest czas, który poświęcamy innym ludziom i projektom. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym pracownia historyczna stała się nowoczesnym i pięknym miejscem.

Dziękuję rodzicom uczniów i absolwentów:

 1. Robertowi Arczewskiemu, liderowi zespołu wolontariackiego za inicjatywę, dzięki której pozyskaliśmy fundusze w ramach wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” organizowanego przez Grupę PGE oraz Fundację PGE;
  za ogromny wkład pracy i czasu przy pracach remontowych i organizacyjnych
  i prywatny wkład finansowy,
 2. Renacie i Piotrowi Barełom za wkład finansowy,
 3. Rafałowi Białeckiemu: za poświęcenie czasu i dużą pomoc przy pracach remontowych,
 4. Renacie i Zbigniewowi Chądzyńskim: za wsparcie finansowe,
 5. Wojciechowi Flaszy: za czas poświęcony na pomoc w pracach wykończeniowych,
 6. Arturowi Ozdze – za udział w przygotowaniu wniosku w ramach programu wolontariackiego PGE „Pomagamy” i dużą pomoc przy pracach remontowych,
 7. Mirosławowi Piaseckiemu – za wsparcie materialne,
 8. Emilii Skrzypczak – za bardzo duże zaangażowanie w przedsięwzięcie, wsparcie logistyczne i rzeczowe,
 9. Elizie Stankiewicz – za projekt wizualny sali, kreatywność, zaangażowanie, poświęcenie czasu i pracy na jego realizację, tak, że całość została dopracowana z dbałością o najmniejszy detal oraz wsparcie finansowe,
 10. Arkadiuszowi Zarębskiemu – za ogromny wkład pracy i czasu przy pracach remontowych, wykończeniowych stolarskich i prywatny wkład finansowy.

Serdeczne podziękowania dla:

 1. Bogusławy Kucharskiej, właścicielki firmy art&designe za nieodpłatne wykonanie artystycznego fresku na ścianie,

Firmy lokalnej TARMEX i firmy DULUX, za wsparcie
formie rzeczowej (farby do malowania sali).

Dziękuję też Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za wsparcie finansowe naszych działań.

Szanowni Państwo,

Wasze dzieci spędzają w szkole średnio 6 -7 godzin. To bardzo dużo. Miejsce, jego wygląd bardzo wpływają na ich samopoczucie i motywację do nauki. Dziękując wyżej wymienionym osobom i instytucjom, zwracam się do wszystkich rodziców – w nowym roku szkolnym wesprzyjcie finansowo Radę Rodziców i jej fundusz remontowy. Pracownicy szkoły również dokładają starań (bo środki publiczne są skromne), by poprawiać i ulepszać szkołę, także  jej zewnętrzny wizerunek. Razem, jak pokazał projekt zrealizowany przez zespół wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” – możemy zdziałać więcej.
Agata Kossek