Wystawę w Muzeum Regionalnym w Radomsku pt. „Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna – tradycja i współczesność”, zwiedzili uczniowie klasy III B i III C.

Na wystawie zostały pokazane stroje noszone przez Hucułów, górali zamieszkujących tereny znajdujące się współcześnie na Ukrainie.

Pan przewodnik ciekawie opowiadał o historii ubierania się, codzienności huculskiego rzemiosła oraz o sposobie wytwarzania lyżnika, haftowania koszul, tkania krajek, czy wykonywania biżuterii. Dzieci zachwycił także piękny strój weselny ukazany w ujęciu historycznym. Wystawa wzbudziła wśród dzieci bardzo wielkie zainteresowanie, ponieważ stroje te wyróżniają się misternymi haftami o przepięknej kolorystyce.

Uczniowie zwiedzili również wystawy stałe, gdzie z ciekawością wysłuchali historii naszego miasta Radomska, a także zobaczyli jak wyglądał dawny areszt. Na wszystkich obecnych wystawa wywarła duże wrażenie i zachęcamy do jej obejrzenia.

Wychowawcy: Ewa Majchrzak i Beata Nowak