19 września rodzice uczniów klas I, II, III i IV Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat smogu, przyczyn jego powstawania i negatywnego wpływu na życie i zdrowie człowieka. Uczestniczący w spotkaniu rodzice zapoznani zostali z jakością powietrza w Radomsku, czynnikami wpływającymi na jego stan, sposobami walki z zanieczyszczeniami  oraz dowiedzieli się jak bronić się przed smogiem.

Prezentacja multimedialna „Smog. Zanieczyszczenie powietrza i jego wpływ na zdrowie człowieka” rozpoczęła cykl działań w ramach programu ekologicznego dla klas I-IV „Strażnicy Czystego Powietrza”.

Program opracowały i realizują nauczyciele PSP nr 6                                                                                                                    Elżbieta Kaczmarczyk, Ewa Kawka, Agata Kossek, Renata Wojtasik