26  września uczniowie klasy III B i III C spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku z autorem książek dla dzieci Przemysławem Wechterowiczem, który zaprezentował swoje książki między innymi „Jajko czy kura”, „Być jak tygrys”, „Wilk, pies i owce”, „Mrówka wychodzi za mąż”. Podczas spotkania autor czytał fragmenty swoich książek, a do lektury zaangażował wszystkie dzieci, które odgrywały role postaci z przedstawianych powieści, naśladowały odgłosy zwierząt, szukały odpowiedzi na wiele niecodziennych pytań: Czy można donieść uśmiech? Czy zwierzęta się uśmiechają? Co oznacza samotność? i wiele innych. Doskonałą zabawą twórczą okazało się wspólne pisanie książki. Tu dzieci mogły puścić wodzę swojej wyobraźni. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał od autora autograf i mógł z nim osobiście porozmawiać. Dzieci spędziły przyjemnie i pożytecznie czas, a najważniejsze, że zaciekawiły się książkami.
wychowawcy
Beata Nowak, Ewa Majchrzak