9 listopada 2017 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił wyniki konkursu „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2017/18”.

Miło nam poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku pozyskała dwadzieścia tysięcy złotych na realizację programu „Strażnicy Czystego Powietrza”.  Celem programu jest zapoznanie uczniów ze zjawiskiem i problematyką niskich emisji, kształtowanie odpowiedzialności za obecny i przyszły stan jakości powietrza, wyrabianie gotowości do działań na rzecz wyeliminowania nieprawidłowości oraz kształtowanie postaw badawczych. Program przeznaczony jest do realizacji w klasach I-IV. Poprzez ciekawe i atrakcyjne formy pracy kształtować będzie postawy proekologiczne najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Program opracowały: Elżbieta Kaczmarczyk, Ewa Kawka, Agata Kossek i Renata Wojtasik