Dnia 30 XII 2017r. gościliśmy w naszej szkole uczestników konkursu recytatorskiego prozy wojny i okupacji. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku już po raz czwarty organizuje POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI: „Serca nasze odważne”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 10 szkół podstawowych i średnich. Recytacja prozy jest bardzo trudnym zadaniem, a jednak uczestnicy konkursu poradzili sobie doskonale. Wszyscy byli świetnie przygotowanie i dlatego jury miało duże problemy, aby wyłonić laureatów.

W kategorii szkół podstawowych jury w składzie:

przewodnicząca – p. Anita Janczar – Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku

– p. Żaneta Śliwiok – PSP nr 6 w Radomsku

– p. Renata Wojtasik  – PSP nr 6 w Radomsku

nagrodziło:

I m. – Anna Janus – PSP nr 6 w Radomsku
opiekun p. Radosław Kowalski

II m. – Natalia Wężyk – PSP nr 7 w Radomsku
opiekun p. Katarzyna Braszczyńska

III m. – Weronika Borek – PSP w Strzałkowie
opiekun p. Małgorzata Poterała

wyróżnienie – Kinga Mruklik – PSP nr 7 w Radomsku
opiekun p. Aleksandra Gniłka

W kategorii szkół średnich

I m. Patrycja Alama – II LO w Radomsku

opiekun p. Marzanna Lampart

II m. Bartłomiej Dłubak – I LO w Radomsku

opiekun p. Marta Kurek

III m. Sara Bojarska – II LO w Radomsku

opiekun p. Marzanna Lampart

Nagrody dla laureatów ufundował ESBANK
Bank Spółdzielczy w Radomsku.

Organizatorzy: Dyrekcja PSP 6 w Radomsku, Żaneta  Śliwiok i Katarzyna Sowińska serdecznie dziękują sponsorowi, który już czwarty raz objął patronatem nasz konkurs i nagrodził laureatów.

Podziękowania kierujemy również do opiekunów recytatorów za doskonałe przygotowanie uczniów.

Konkursem recytatorskim włączyliśmy się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa promujący czytelnictwo w śród młodzieży, a trudna tematyka konkursu przypomniała o najtragiczniejszym wydarzeniem w historii Polski – o II wojnie światowej.

Mamy nadzieję, że konkurs ten stal się również doskonałą lekcją patriotyzmu i historii.