W dniu 17.04.2018 r. klasy IIIa i IIIe gościły w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zwiedziły nowoczesny i ekologiczny biurowiec Funduszu. W budynku znajdują się instalacje, które pracują w oparciu o odnawialne źródła energii: instalacja solarna, instalacja pomp ciepła, instalacja fotowoltaniczna. W otoczeniu biurowca powstały ciekawe ścieżki edukacyjne promujące zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Uczniowie naszej szkoły brali ponadto udział w zajęciach edukacyjnych Segregowanie śmieci i odpadów oraz Chrońmy płazy.

Kolejnym punktem wycieczki była Palmiarnia w Łodzi. Uczniowie poznali roślinność śródziemnomorską, tropikalną i półpustynną oraz egzotyczne ryby i żółwie.

Trzecioklasiści pełni wrażeń wrócili z podróży.

Wychowawcy klas: M. Smoląg i A. Stelmaszczyk