19 kwietnia uczniowie klasy III b i III c uczestniczyli w wycieczce do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wokół budynku Funduszu rozciągają się ciekawe ścieżki edukacyjne, na szlaku których znajduje się wiele gatunków roślin i drzew oraz budki lęgowe dla ptaków. Przedstawiciel Funduszu w interesujący sposób przybliżył dzieciom zagadnienia związane z ochroną środowiska. Uczniowie także byli pod wrażeniem nowoczesnego, ekologicznego budynku, w którym znajdują się instalacje, które pracują w oparciu o odnawialne źródła energii: instalacja solarna, instalacja pomp ciepła, instalacja fotowoltaniczna. Tam też odbyły się dla nich warsztaty edukacyjne na temat segregowania śmieci i odpadów. Uczniowie odwiedzili także łódzką Palmiarnię. Poznali tam różnorodną tropikalną roślinność oraz egzotyczne ryby i żółwie. Wycieczka wzbogaciła i rozszerzyła wiedzę dzieci jak dbać i chronić naszą planetę.

Wychowawcy klas: E. Majchrzak, B. Nowak