W dniu 09.05.2018r. w ramach projektu „Alfabet zdrowego człowieka” na zaproszenie szkoły PSP NR 6 i klubu MUKS SZÓSTKA RADOMSKO gościliśmy trenerów z PZPN z Mobilną Akademią Młodych Orłów. Spotkanie składało się z części edukacyjnej-wykład na temat szkolenia dzieci w piłce nożnej i zajęć praktycznych. Na świetnie przygotowanej naturalnej płycie szkolnego boiska trenerzy Sławomir Kraska i Rafał Poznański przeprowadzili pokazowy trening z chłopcami w wieku 10,11 lat. Następnie odbyła się gra selekcyjna dla starszych zawodników w kategorii U12,U13. W trakcie części praktycznej trenerzy odpowiadali na pytania i dyskutowali z zainteresowanymi trenerami, rodzicami na temat szkolenia dzieci. Mobilna Akademia Młodych Orłów to najnowszy projekt edukacyjny Polskiego Związku Piłki Nożnej realizowany we wszystkich powiatach w całym kraju.
Organizacją szkolenia zajął się Artur Kowalski.
Artur Kowalski