25 października 2018 roku to dzień  Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych Szkoły Podstawowej. Nasza uroczystość odbyła się kameralnie, z udzielam dyrekcji, wychowawców, rodziców i pierwszoklasistów. Dostarczyła dzieciom miłych wrażeń i zadowolenia. Zanim jednak  złożyły one uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów musiały przejść przez kilka prób: próbę mądrości, uśmiechu, zręczności, głosu, wiedzy i zaradności. Poczynania dzieci bacznie obserwowali i oceniali rodzice oraz dyrekcja szkoły. Po podsumowaniu zmagań okazało się, że wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniami i mogą przystąpić do uroczystego ślubowania. Po tej części nastąpiło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie Hymnu Państwowego. W części oficjalnej dzieci wygłosiły tekst przysięgi i zostały pasowane na uczniów przez  Pana Dyrektora Wojciecha Grajkowskiego i Panią Dyrektor Agatę Piętkę. Jako uczniowie z powagą i godnie odśpiewali Hymn Szkoły. Uroczystość uwieczniła wspólna  fotografia na tle jesiennej, pięknej dekoracji, którą wykonała p. Joanna Nitecka. Dyrekcja szkoły i wychowawcy złożyli pierwszakom życzenia i gratulacje. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem  przygotowanym przez  Rodziców z klasy I a, I b, I c. Uczniów do  ślubowania przygotowały wychowawczynie p. Maria Smoląg, p. Beata Nowak i p. Elżbieta Kaczmarczyk.