5-ego marca tego roku odbyła się wycieczka do Częstochowy razem z naszą katechetką, panią Małgorzatą Kanafą. Podróż odbyliśmy pociągiem.

Poszliśmy do Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych na diecezjalny zjazd Kół Caritas. Spotkaliśmy fantastycznego rapera o pseudonimie Maro En, którzy prowadzi program profilaktyczny “Nie zmarnuj swojego życia”. Opowiedział nam o swoim dzieciństwie i tym jak Bóg pomagał mu w ciężkich chwilach. Następnie zaprezentował nam swój talent i zaśpiewał nam parę swoich autorskich utworów.

Po krótkiej przerwie, odbyło się spotkanie z dr Magdaleną Celeban. Uświadomiła nam ona jak bardzo ważna jest prywatność w Internecie u wolontariusza i nie tylko. Tłumaczyła nam także, co to jest RODO i co grozi nam za złamanie prawa. Około godziny 12:50 nasze spotkanie się zakończyło.

Po drodze na Jasną Górę kupiliśmy pamiątki w pobliskim sklepie. Gdy dotarliśmy na miejsce (Jasną Górę) mogliśmy tam złożyć swoje intencje i pomodlić się w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Mieliśmy szczęście i zobaczyliśmy także odsłaniający się obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Był to bardzo wzruszający moment. Wdzięczni i pełni wrażeń wróciliśmy do Radomska po godz. 15.00
Z perspektywy wolontariusza wyprawa była udana. Choć mieliśmy małą ilość czasu zdążyliśmy doświadczyć bardzo dużo. Z chęcią pojadę jeszcze raz na taką wycieczkę.

Ola Musiał

wolontariuszka Szkolnego Koła Caritas