VI edycja Powiatowego Konkursu Kaligraficznego Mistrz Kaligrafii została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomska i Starosty Radomszczańskiego. Myślą przewodnią tegorocznego przedsięwzięcia była Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zadaniem uczestników było kaligraficzne przepisanie utworów znanych polskich poetów. W kategorii pierwszej dla klas 2 i 3 szkoły podstawowej był to utwór  Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, w kategorii drugiej dla klas 4-6 szkoły podstawowej  obowiązywał wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, w kategorii trzeciej dla klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjalnej oceniano fragmenty utworu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Uczniowie szkół średnich wykonali pracę w oparciu o tekst Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka”. Wśród nadesłanych 146 prac wybrano laureatów w poszczególnych  kategoriach wiekowych.

Kategoria 1

2. ZUZANNA GĘBOŁYŚ      II LO im. K. K. Baczyńskiego
  3. ALEKSANDRA SZYMCZAK   II LO im. K. K. Baczyńskiego

1. WIKTORIA PACAK   Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku

Nagroda specjalna została przyznana szkołom: PSP nr 2 w Radomsku, PSP w Kodrębie i ZSP w Dobryszycach za duże zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu „Mistrz Kaligrafii”.

W dniu 13.03.2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „Mistrz Kaligrafii”. Wszystkim uczniom  i ich opiekunom dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu. Gratulujemy sukcesów. Zapraszamy za rok!

Organizatorzy konkursu:

M. Smolag