11 czerwca 2019r. o godzinie 9:00 rozpoczął się turniej, z okazji święta patronki naszego miasta – Św. Królowej Jadwigi, zorganizowany przez panią Małgorzatę Kanafę, Anię Wegner, przy pomocy pani Romany Skrzypczyk-Dąbrowskiej. Wszystkie dzieci spotkały się przed kościołem Św. Jadwigi Królowej, gdzie odbywały się wszystkie rozgrywki. Dobraliśmy się w cztery grupy. Każda z nich miała swoje nazwy. Pierwszym zadaniem było odgadnąć 9 różnych rzeczy zamieszczonych w kaplicy związanych ze św. Jadwigą. Cztery zadania musieliśmy odnaleźć na placu kościelnym. Każde zadanie oznaczone było koroną. Po rozwiązaniu zadań mieliśmy chwilę na drugie śniadanie, smacznego arbuza dla każdego dziecka oraz gry i zabawy takie jak, hula-hop, ringo, gra w piłkę, itp.

Po przerwie czekały nas kolejne konkurencje, tym razem sportowe. Były wyścigi z piłeczką pingpongową na paletce, przeciąganie liny i wyścigi w workach. Za każde zadanie zwycięska grupa dostawała punkt.

Po zakończonych konkurencjach weszliśmy do sali konferencyjnej pod kościołem, gdzie czekało nas kolejne zadanie. Jednak przed jego rozpoczęciem odczytaliśmy rozwiązania zagadek ukrytych w podchodach.

Później każda z grup wylosowała jedną kartkę z postacią: żebrak, rycerz, królowa lub zakonnik. Zadaniem było przebrać za wybraną postać jedną osobę z grupy. Mieliśmy do użycia kartony, tekturę, bibułę, klej, nożyczki, zszywacze i własną wyobraźnię oraz kreatywność. Każda postać była bardzo oryginalna i wspaniale wykonana. Nagrodą dla wszystkich były słodkości i sok owocowy. Na zakończenie wyszliśmy na plac kościelny pograć w piłkę. Cała zabawa zakończyła się o godzinie 13:30. Dziękujemy ks. proboszczowi Romanowi Kubiakowi, za sponsorowanie nagród, arbuza i gościnność.

Z perspektywy uczestnika zabawy mogę powiedzieć, że bawiłam się genialnie i z chęcią jeszcze przyjdę na takie podchody.

Ola Musiał kl. 7b