Dnia 29 września obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom, a od dawna dobrze wiemy, że rozwija ono wyobraźnię, język i pamięć, a przede wszystkim wprowadza w ciekawy świat literatury.
W ramach tej akcji p. Ewa Majchrzak, p. Beata Nowak i p. Małgorzata Mentek zorganizowały głośne czytanie i literacką zabawę dla uczniów z klasy 2c i oddziału przedszkolnego. Gościem i czytającym była pani Elżbieta Stępień, autorka książki dla dzieci pt. „Wszystko się może zdarzyć”. Podczas spotkania uczniowie z ciekawością wysłuchali fragmentów książki i zadawali interesujące pytania dotyczące ochrony środowiska oraz osób niepełnosprawnych. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.
Na zakończenie spotkania autorka przekazała swoją książkę do biblioteki szkolnej.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]