Już po raz czwarty Szkolny Klub Wolontariatu „Pomaganie jest fajne” reprezentował naszą szkołę podczas święta wszystkich wolontariuszy, osób dla których bezinteresowna pomoc potrzebującym, słabszym, niepełnosprawnym jest nieodłącznym elementem ich życia.

Uroczysta Gala Wolontariatu, rokrocznie organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, odbyła się 05.12.2019r. w gościnnych murach MDK-u.

Celem wydarzenia była promocja wolontariatu oraz aktywności wolontarystycznej, jako znaczącego elementu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianiu postaw prospołecznych wśród mieszkańców miasta Radomska.

Podczas gali rozstrzygnięty został miejski konkurs literacki „Wolontariat – moja historia”. Z wielską radością informujemy, że jego zwyciężczynią została nasza uczennica Martyna Dawid z klasy VII a (serdeczne podziękowania za pomoc dla pani Żanety Śliwiok).

Opiekunki SKW:

Ewa Hanulak