28.09.2021

Zielona Świetlica – czy grzyby rosną tylko w lesie? Znaczenie grzybów w przyrodzie i życiu człowieka. Rozpoznawanie i wyróżnianie cech ekosystemów na wybranym przykładzie np. lasu, warstwy polany, rumowiska z kamieni. Spacer po ogrodzie dydaktycznym.

29.09.2021

Zielona Świetlica – co kryje w sobie las? Spacer po strefie leśnej szkolnego ogrodu. Kształtowanie pojęcia las jako zespołu różnych organizmów żyjących w dynamicznej równowadze.

04.10.2021

Zielona Szkoła – poznajemy ekosystem leśny- spacer po ogrodzie dydaktycznym. Gry i zabawy na świeżym powietrzu. Jesienny krajobraz – tworzymy prace plastyczne z materiałów przyrodniczych. Spacer po ogrodzie – rozpoznawanie, zbieranie szyszek, nasion, owoców i liści do prac plastycznych.

05.10.2021

Zielona Świetlica – szukamy elementów przyrody opisanych w wierszu Doroty Gellner „Co to jest przyroda?”. Przyroda moim domem. Obserwacja przyrody – poznawanie przyrody poprzez zmysły: wzrok, słuch, dotyk i węch. Zwrócenie dzieciom uwagi na piękno i wartość przyrody, konieczność jej ochrony.

12.10.2021

ZIELONA ŚWIETLICA – zabawa na świeżym powietrzu wspierająca integrację sensoryczną dzieci. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem naturalnego toru przeszkód.

19.10.2021

ZIELONA ŚWIETLICA – spacer po szkolnym ogrodzie. Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Zapoznanie uczniów z punktem dydaktycznym i regulaminem ogrodu.

20.10.2021

ZIELONA ŚWIETLICA – uczniowie świetlicy wykonali prace przestrzenne z papierowych rolek – jesienne grzyby. Uczniowie zapoznali się z nazwami grzybów jadalnych i trujących oraz innymi roślinami, które występują w runie leśnym.