Klasa III a

Szkolny Ogród Dydaktyczny stał się inspiracją do przeprowadzenia interesujących działań, przedsięwzięć i zajęć w klasie III a. Dzieci poznały m.in. zasady ogrodu, rozróżniały drzewa i krzewy, obserwowały zmieniającą się przyrodę na przestrzeni czterech pór roku i dostrzegały elementy pogody. Zbudowały „ptasią stołówkę” i dokarmiały ptaki zimą. Przyglądały się również wiosennej pracy pszczół oraz wzięły udział w warsztatach „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”, w czasie których poznały produkty pszczele i ich zastosowanie. Ponadto słuchały muzyki w plenerze oraz malowały prace plastyczne związane z pięknem przyrody. W pogodne, słoneczne dni miały okazję bawić się i ćwiczyć na łonie natury.

Mam nadzieję, że zajęcia w plenerze pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć i poznać elementy otaczającego nas, wyjątkowego świata przyrody oraz nauczyć odpowiedzialności człowieka za jego istnienie.

Wychowawca: Dominika Kubik