W ramach Projektu Szkolny Ogród Dydaktyczny „Cztery Pory Roku” świetlica szkolna realizowała Projekt „Zielona Świetlica”. Tematy zawarte zostały w rocznym planie pracy świetlicy i realizowane były w ciągu całego roku przez wszystkich wychowawców świetlicy. W sezonie zimowym odbywały się pogadanki, dyskusje na dane tematy podparte filmami edukacyjnymi oraz artykułami i ilustracjami z czasopism, albumów, encyklopedii. Podsumowaniem były prace plastyczne uczniów umieszczane na tablicach ściennych. W sezonie jesiennym i wiosenno-letnim większość zajęć odbywała się w terenie: w Ogrodzie Szkolnym oraz w najbliższym otoczeniu szkoły. Uczniowie poznawali przyrodę przez obserwację używając różnych zmysłów. Rozmawiali o roślinach, zwierzętach i owadach występujących w ogrodzie, na łące i w lesie. Dyskutowali na temat powietrza i podejmowali próby stworzenia programu Ochrony Czystego Powietrza. Wykonywali prace porządkowe na grządkach kwiatowo-warzywnych. Wszystkie wyjścia wzbogacane były zabawą na świeżym powietrzu z użyciem dostępnego sprzętu sportowego oraz naturalnych przeszkód terenowych.