Sprawozdanie z działalności

Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomaganie jest fajne”

za II semestr r. szk. 2021/2022

W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 Szkolny Klub Wolontariatu „Pomaganie jest fajne” liczył 40 członków.

Spotkania Klubu miały charakter  cykliczny.  W sumie odbyło się ich 5 (oraz 5 roboczych samych opiekunek).

Zrealizowane zostały następujące akcje i inicjatywy:

• Wirtualna adopcja psa ze schroniska

Członkowie klubu adoptowali wirtualnie suczkę  o imieniu Beki z naszego radomszczańskiego schroniska dla zwierząt. Nasza podopieczna to ruda, 6-letnia sunia, która skradła nasze serca.

• Zbiórka darów dla zwierząt

Klubowicze, jak co roku, zorganizowali zbiórkę  karmy i akcesoriów dla psów i kotów zamieszkujących  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy PGK w Radomsku. Ponadto ufundowaliśmy dla naszej podopiecznej Beki budę. Wszystkie dary zawieźliśmy do placówki  podczas wspólnej wyprawy.

• Wyciągnij pomocną dłoń

W okresie luty-kwiecień 2022r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował i przeprowadził akcję, której celem było wsparcie dla dzieci, które wraz z rodzinami uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy i w Polsce znalazły schronienie.

Inicjatywa ta przebiegała dwutorowo. Zbieraliśmy artykuły chemiczne, kosmetyki dla dzieci, artykuły spożywcze dla niemowląt (mleko, kaszki, soczki, dania w słoiczkach itp.), artykuły szkolne, lekarstwa przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Z drugiej strony, wspieraliśmy rzeczowo i materialnie dwie rodziny, którym gościnę i opiekę zaoferowała jedna z naszych nauczycielek.

• Przerwa z książką

W marcu Szkolny Klub Wolontariatu był organizatorem akcji pt. „Przerwa z książką”. Nasze wolontariuszki regularnie odwiedzały uczniów klas I-III podczas przerw międzylekcyjnych     i czytały im wiersze, baśnie, bajki a także lektury edukacji wczesnoszkolnej. Młodsi koledzy i koleżanki z uwagą i zaciekawieniem słuchali naszych wolontariuszek.

Klasy, które wzięły udział w akcji to: Ia, IIa, IIIa, IIIb, IIIc.

Wszystkie akcje,  w których bierzemy udział opisujemy na stronie szkoły w zakładce Szkolny Wolontariat.

Opiekunki Klubu:

Ewa Hanulak