Patron Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomsku

Dnia 29 stycznia 2013 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość przekazania sztandaru oraz nadania imienia Polskich Olimpijczyków  Publicznemu Gimnazjum nr 5. Swoją obecnością zaszczycili nas szacowni goście, wśród których nie zabrakło samych olimpijskich mistrzów: Polski Komitet Olimpijski reprezentował Dariusz Goździak – Medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku w pięcioboju nowoczesnym, radomszczanie: piłkarz Jan Benigier – Medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976), zapaśnik Piotr Stępień – Medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992), hokeista Mariusz Czerkawski – Olimpijczyk z Albertville (1992) oraz reprezentanci Polski w piłce nożnej: Jacek Krzynówek i Tomasz Hajto.

Było to bardzo piękne, uroczyste wydarzenie, które dostarczyło uczestnikom wielu niecodziennych, miłych i niezapomnianych wrażeń.  Od dzisiaj jako społeczność szkoły pod opiekuńczymi skrzydłami naszego patrona mamy wspólny cel – godnie reprezentować Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku,sumiennie i uczciwie wypełniać swoje obowiązki, a także zgodnie z ideą olimpijską dążyć do ciągłego samodoskonalenia oraz ćwiczenia dobrej woli i wytrwałości w podejmowanych działaniach.

Fotorelacja z uroczystości

Część artystyczna