W poniedziałek, 23 maja, w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury, odbyły się warsztaty lingwistyczne dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 25 uczniów naszej szkoły – reprezentanci klasy IIc, IId, IIIa, IIIb i IIIc. Warsztaty te, to kolejne ogniwo projektu: Stawiamy pewne kroki na drodze ku przyszłości… realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku przy współpracy z Akademią im. Jana Długosza, Goethe Institut oraz Archiwum Karla Dedeciusa. Spotkanie miało na celu zachęcić przybyłych uczniów do nauki języków obcych, udowodnić, że praca z językami obcymi może być świetną zabawą. Uczniowie I LO wcielili się w rolę tutorów i edukowali młodszych kolegów poprzez piosenki i scenki teatralne. Uczestnicy warsztatów mieli szansę na pochwalenie się zdolnościami nie tylko językowymi, lecz także muzycznymi, aktorskimi i plastycznymi. Uczniowie pracowali w pięcioosobowych drużynach, a za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywali punkty. Zmierzyło się ze sobą 12 drużyn z radomszczańskich szkół podstawowych. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ okazali się uczniowie klasy IIIc – Jakub Broś, Maja Kaczmarczyk, Maciej Niedźwiedzki, Oliwia Olbrych i Mateusz Pluta. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!! Jednocześnie nadmieniamy, że pozostali uczniowie naszej szkoły również świetnie sobie radzili.

Nauczyciele: Beata Leska, Anna Witkowska–Ozga i Joanna Ligęza.