W roku szkolnym 2023/2024 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Radomsku funkcjonują następujące oddziały:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6
im. Władysława Broniewskiego w Radomsku:

• Oddział przedszkolny – I oddział
  • Klasa I – 4 oddziały
  • Klasa II – 4 oddziały
  • Klasa III – 3 oddziały
  • Klasa IV – 2 oddziały
  • Klasa V – 4 oddziały
  • Klasa VI – 3 oddziały
  • Klasa VII – 2 oddziały
  • Klasa VIII – 2 oddziały
Liczba uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej

Nasza szkoła jest jedną z najnowocześniejszych placówek w Radomsku

Od 1988 roku mieścimy się przy ul. Św. J. Królowej 20 w nowym budynku podzielonym na dwa segmenty:

• jeden dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej
  • drugi dla klas IV-VIII

Dysponujemy wspaniałą bazą:

• halą sportową największą i najnowocześniejszą w mieście
  • boiskiem do siatkówki plażowej, do piłki nożnej, bieżnią, skocznią i rzutnią
  • dwoma pracowniami komputerowymi z 25 komputerami ze stałym dostępem do Internetu, w dwóch pracowniach zamontowano projektor multimedialny
  • 22 pracowniami przedmiotowymi (kształcenia zintegrowanego, polonistycznymi, germanistycznymi, matematycznymi, biologicznymi, plastyczną i historyczną)
  • salą widowiskowo – teatralną
  • nowoczesną pracownię językową dysponującą tablicą multimedialną i odrębnymi stanowiskami dla ucznia
  • Centrum Informacji Multimedialnej w skład którego wchodzą 4 zestawy komputerowe z dostępem do Internetu i drukarki
  • salą dla klas zerowych
  • nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych uczniów
  • gabinetem logopedy, pedagoga, psychologa i pedagoga korekcyjnego
  • świetlicą, przestronną stołówką i kuchnią
  • bogato wyposażoną biblioteką i czytelnią
  • oddzielnymi szatniami dla poszczególnych klas

Jako jedyna szkoła w mieście posiadamy gabinet  pomocy przedmedycznej

Zatrudnieni są wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy oprócz zajęć obowiązkowych prowadzą różnorodne koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze i doskonalące umiejętności uczniów, jak również przygotowujące ich do konkursów i olimpiad.
Już od I klasy szkoły podstawowej tworzone są klasy z rozszerzonym programem w-f. Dzieci mogą korzystać z nauki pływania. Przy placówce działa także Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „SZÓSTKA” oraz Miejski Klub Sportowy „WIKING”, którego członkowie odnoszą znaczące sukcesy w mieście, województwie oraz na szczeblu ogólnopolskim. Dla uczniów klas pierwszych wprowadzono w bieżącym roku szkolnym także dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętność logicznego myślenia, zajęcia językowe oraz zajęcia artystyczne i taneczne.
Już najmłodsi uczniowie mogą wykazać się talentem aktorskim w teatrzyku „Joguś” prowadzonym dla klas I-III. Funkcjonują również koła teatralne dla klas IV-VI i gimnazjum.
W Publicznym Gimnazjum prowadzone są zajęcia z języka niemieckiego i języka angielskiego.
informatyczne, historyczne, matematyczne, geograficzne, plastyczne, edukacji regionalnej oraz zajęcia profilaktyczno-wychowawcze oraz przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego
Pomocą wychowankom i ich rodzicom służą: pedagog szkolny, psycholog, logopeda, pedagog korekcyjny oraz wychowawcy. Szczególną opieką otaczamy naszych najmłodszych milusińskich z klas „0”.
Tu również odbywają się zajęcia teatralne, plastyczne, gry i zabawy, a nauczyciele służą pomocą przy odrabianiu lekcji.

KADRA PEDAGOGICZNA

Nauczyciele pracujący w naszej szkole to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale potrafią komunikować się z uczniami. Z ogromnym zaangażowaniem realizują misję związaną z kształceniem oraz wychowaniem dzieci i młodzieży.

Wojciech Grajkowski

Agata Piętka

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Wspaniała młodzież, którą nauczamy oraz wykorzystywane w przez kadrę dydaktyczną efektywne metody kształcenia powodują, iż możemy poszczycić się wieloma sukcesami naszych wychowanków